Remek hírrel tudok szolgálni így karácsony előtt: elkészült az új regényem első változata, amely Az ősz lányai címet viseli.
Csakúgy, mint a Szemét dolgok esetében, ezúttal is a fiatalabb korosztályt céloztam meg. Főszereplőnk a 11 éves Zorka, akit szülei az őszi szünetre a dédszüleihez visznek egy zsákfaluba, Keservesbe. Zorka természetesen nem akar maradni: mindennek öregszaga van, és amúgy sem történik semmi izgalmas. De hát nincs választása.
Egyik nap aztán egy macskát követve elkóborol az erdőben, és rátalál egy elhagyatott kastélyra. Ez még nem is lenne igazán furcsa – csakhogy úgy tűnik, a kastély nem lakatlan. Könyvtárszobájában egy hozzá hasonló korú lányra lel, Borbálára… akinek szemei helyén csupán üres kráterek tátonganak.

A két lány sorsa lassan összefonódik. Borbála egy különös, ám félelmetes történetet kezd el mesélni Zorkának, aki csak akkor hallhatja a végét, ha feladatokat teljesít. Ezek azonban korántsem veszélytelenek.
Akik szerették Neil Gaiman-től a Coraline-t vagy Clive Barkertől Az öröklét tolvaját, azok egészen biztosan ezt is fogják szeretni. Remélem, ti is nagyon kíváncsiak vagytok rá! Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.